Menüler
  Ana Sayfa
  Sevgiliye
  Hikayeler
  Özel Günler
  Cinsellik
  Astroloji
  Güzel Sözler
  Aşka Dair
  Aşk Testi
  Aşk Mektubu

  Aşk Fantezisi

  Sohbet

  Forumlar

  Sesli Şiirler

  Rüya Tabirleri

  İletişim

.

AŞKIM
 

       Ben vapur yolculuğundayken bana ne gönderebileceğini sormuştun. Gemide, binlerce mil uzaktayken istediğim ama elde edemediğim o şeyler. Liste, yazmak için oldukça kolaydı. Sırayı doldurmanın o kadar da kolay olmayacağından şüpheleniyordum. Lütfen bana sonbaharı gönder. Sonbahardan önce gelen akşamların özel serinliklerini bir kutuya koyup, bana gönder. Sonbaharın renklerini ekle: sarıları, kırmızıları ve yaşam döneminin sona erdiği yaprakların kahverengi renklerini . Avluya doğru dağılan battaniyelerin derinliklerinde bileklerinin üzerinde ayaklarını sürüyerek yürürken, çıkan sesi gönder. Onlar yanarken yığından yukarı fırlayan, güzel kokulu dumanın birazını paketlediğine emin ol. Ayın kış uykusuna başlamış bir ağacın çıplak dallarında yakaladığı sarı hasatı onunla paketle.

       Sonra bana kışı gönderebilirsin. Bana ilk yoğun kar yağışını gönder; çabucak üst üste yığılan şişman kar tanecikleriyle dolu karaya doğru alçalan o yumuşak sihirli sessizliği. Dilimdeki kar taneciklerinin ya da mücevher gibi saçlarında yakalanmış o kar tozlarının tadını unutma. Toprak parıldıyormuş gibi göründüğü zaman dolunayın altındaki beyazlığın bir battaniyesini gönder. Bana bir kardan adam gönder ya da daha iyisi kardan babalı, kardan anneli ve düğme gözlü, değnek kollu, havuç burunlu küçük kardan çocuklu bir kardan aile gönder. Alevlerinde ki umutlar, hayallerle dolu bir şöminenin önündeki bir akşamı gönder. Bana, sıcaklığının birazını gönder, çünkü biz soğuk bir Aralık gecesinde, örtülerin altına sokuluruz. Saçaklardan sarkan buzları da gönder; uzun-sağlam ve ince-hassas olanları.

       Tatilleri de, bunları isteyeceğim. Küçük cadılar, hayaletler, kovboylar ve korsanlar ile birlikte Cadılar Bayramını gönder. İlk kez geleneğe katılan küçük peri masallarından Cadılar Bayramı geleneği (çocukların cadı kıyafetleri içerisinde kapı kapı dolaşarak şeker ve para istemeleri)'ni fısıldayan çekingen sesleri benim için dikkatlice sar. Kendi anne ve babalarını bile kandırabileceklerinden emin oldukları takma bıyık, peruk gibi kıyafetlerin arkasına güven içinde gizlenmiş Hintlileri dikkatlice paketle. Onların komik ya da dehşet verici vale kahkahaları ve horlamaları ile yeni oyulmuş bal kabaklarının kokusunu gönder. Küçükler yataklarına gizlendikten sonra ve pencereye doğru uzanan bir dal ve hatta gece cinler ve mekanlar olduğundaki yetişkinlerin kolay olmayan bir duyguya sahip olduklarında, büyü saatinin yanında yılda bir gece sonra gelen büyümüş büyülerin birazını benim için ele geçir.

       Pişmiş hindilerin, salata sosunun, ev yapımı ekmeklerin ve çöreklerin kokusunu benim için biriktir. Bütün gün yemek pişirildiğinde ve masa yüksekçe yığıldığında teşekkür etmelerin kokusunu gönder. Sessiz övünç duygusunu, ziyafet verme çılgınlığı ve masayı kurma arasındaki kısa sürelik dinlenmenin başarısını gönder.
Bana bir Noel ağacı gönder. Sıradan bir ağaç değil. Küçük eller tarafından kesilmiş, anne ve babanın yardım ettiği, yeni kesilmiş bir ağacı. Birbirlerine üstün gelmeye çalışan gençler gibi buraya ve oraya dikkatlice fırlayan parlak kağıtlarda tamamen sarılmış parıltıları, biraz ışığı ve yeni kesilen koku ile onu bana gönder.

       İlk önce yudumları al ve benim görmem ve tatmam için oraya, bardağın üstüne dudaklarından iz bırak. Küçük melekler uyumaya gitmekte güçlük çektiklerinde, Noel Babanın onlar uyuyana kadar gelmeyeceğini bildiklerinde, Noel'den önce ki gecenin o uykusuz bekleyişini gönder.Bir çift çikolata parçalı bisküvileri paylaş, çocukluğun illüzyonunu, hayalini donanmadan korumasına yardım ederken, benimle bir bardak sütü ve bir çift çikolata parçalı bisküvileri paylaş. Küçüklerin St. Nick tarafından bırakılmış hediye yığınlarına bir an bakınca heyecanlı bakışlarını gönder. Ambalaj kağıdının gözyaşını ve buruşmasını, her hediye açıldığında ve etrafta gösterildiğinde o şaşırma ünlemlerini gönder. Herkes hediyesini açınca ve tam istedikleri şey olduğunu söyledikleri zaman ki kucaklaşmaları bana gönder.

       Yılın son günü için, diğer yılı beraber dört gözle beklediğimiz, seninle geçen ve bir yıl önce hayatta kaldığımız sessiz bir geceyi gönder.

       Paketleri aralıklı olarak diz ama bana mevsimin bütün değişmelerini gönder, günden güne bütün endişeleri ve eğlenceleri, dünya etrafında yarı yolda otururken özleyeceğim tatilleri gönder.

       Hepsinden önemlisi bana düşüncelerini, umutlarını, hayallerini ve isteklerini, gülümsemelerini ve göz yaşlarını gönder.

Her şeyden önemlisi bana aşkını gönder. 

Aska Dair

Arkadaşına Gönder!